Сити на 3 точки от нова титла в Англия

Манчестър Сити се нуждае от една победа, за да запази титлата във Висшата лига, след като победи с 3:0 застрашения от изпадане Евертън на „Гудисън Парк“. Арсенал се провали у дома – 0:3 срещу Брайтън и аванса на „гражданите“ на върха е 4 точки.

Отборът на Пеп Гуардиола ще си гарантира третата поредна титла с три точки от оставащите мачове срещу Челси, Брайтън и Брентфорд.

Големият герой за „гражданите“ бе капитанът Илкай Гюндоган, който вкара два гола за успеха. Той откри резултата в 37-ата минута с удар с гръб към вратата на „карамелите“, а в 51-вата минута направи 3:0 след отлично изпълнен пряк свободен удар. Между двете попадение се разписа и Ерлинг Холанд с глава след асистенция на отново на Гюндоган. За Евертън Джеймс Тарковски успя да нацели напречната греда след удар с глава след изпълнение на корнер.

Мениджърът на Сити Пеп Гуардиола бе дал почивка на Кевин Де Бройне, Джак Грийлиш и Бернардо Силва, които бяха заменени от Рияд Марез, Фил Фоудън и Хулиан Алварес.