Стана чудо. България разгроми Гибралтар с 5:1

Българският национален отбор по футбол извърши истинско чудо, като разгроми снощи с 5:1 Гибралтар в Разград. Мачът бе от квалификациите на третия турнир от Лигата на нациите.

Преди това като гости нашите стигнаха само до равенство 1:1 срещу представителите на държавата джудже. Това доведе до смяната на тогавашния треньор Ясен Петров със сърбина Младен Кръстаич, за когото мачът бе дебют. За първи път след Лотар Матеус национален треньор започва с победа, твърдят статистиците.

След половин час игра на стадион „Хювефарма арена“ резултатът бе същият, както и в първия мач – 1:1. Валентин Антов откри в 23-ата минута с глава след подаване от корнер на Филип Кръстев. Само три минути по-късно обаче капитанът на гостите Рой Чиполина изравни също след корнер и пак с глава.

Все пак в 36-ата мината новият любимец на левскарите Илиян Стефанов (2 гола срещу ЦСКА в последните два мача) проби по дясно крило и почти с шпагат успя да подаде на капитана Кирил Десподов, който вкара. Бързо след началото на второто полувреме Радослав Кирилов (52) и Илиян Стефанов (55) доведоха резултата до 4:1. Петия гол вкара Марин Петков в 81-ата минута.

В понеделник България гостува на Северна Македония.

Стартовите състави:

България: Даниел Наумов, Иван Турицов, Петко Христов, Валентин Антов, Антон Недялков, Марин Петков, Филип Кръстев, Илиян Стефанов, Илия Груев, Кирил Десподов, Радослав Кирилов.

Гибралтар: Колинг, Чиполина, Тория, Брито, Ансли, Уокър, Оливеро, Кашаро, Ронан, Уайсман, Лопес.