Супер Барса с първи трофей след ерата Меси

Отборът на Барселона спечели Суперкупата на Испания, след като победи с 3:1 Реал Мадрид в Рияд. Това е първи трофей за каталунците след ерата Меси.

След силен първоначален натиск на Барселона Гави откри резултата в 33-тата минута, след като завърши бърза акция, минала през Дембеле, Педри и Левандовски.

Малко преди почивката Гави и Левандовски излязоха сами срещу Рюдигер и Куртоа, като полякът завърши на празна врата след перфектна асистенция на своя съотборник за 2:0.

Барселона стигна до третото си попадение в 69-ата, когато Гави пак асистира, но този път на Педри, който не сгреши на празна врата за 3:0.

Карим Бензема намали резултата, отбелязвайки единственото попадение за Реал Мадрид секунди преди края на мача.