Сърбия изпусна аванс от два гола срещу Камерун

Камерун и Сърбия предложиха един от най-зрелищните мачове от началото на световното първенство: 3:3 в група G. Двата отбора бяха загубили първите си срещи в Катар и затова заложиха всичко за победата, но така и не успяха да я постигнат. Камерун поведе с гол на Жан-Шарл Кастелето (29), но Сърбия стигна до пълен обрат в добавеното време на първата част след попадения на Страхиня Павлович (45+1)  и Сергей Милинкович-Савич (45+3). Александър Митрович направи 3:1 в 53-тата минута, но това не бе достатъчно за победа на „орлите“, тъй като с гол-шедьовър на Венсан Абубакар (63) и гол на Ерик Максим Чупо-Мотинг (66) Камерун стигна до точката.

Камерун – Сърбия – 3:3 (1:2)

Камерун: Девис Епаси, Колинс Фе, Жан-Шарл Кастелето, Николас Нкулу, Нуу Толо, Андре-Франк Замбо-Ангиса (81-Самюел Гуе), Пиер Кунде (67-Гаел Ондуа), Мартин Хонгла (55-Винсент Абубакар), Брайън Мбемо (81-Жорж-Кевин Нкуду), Ерик-Максим Чупо-Мотинг, Карл Токо Екамби (67-Кристиан Басогог)

Сърбия: Ваня Милинкович-Савич, Никола Миленкович, Милош Велкович (78-Сърджан Бабич), Страхиня Павлович (55-Стефан Митрович), Андрия Живкович (78-Неманя Радонич), Сергей Милинкович-Савич (79-Марко Груич), Саша Лукич, Филип Костич (90+2-Филип Джуричич), Неманя Максимович, Душан Тадич, Александър Митрович

Класиране в групата: Бразилия 3 т. Швейцария 3 т. Сърбия 1 т. Камерун 1 т.