С гол от дузпа Бейл спаси Уелс срещу САЩ

Отборите на САЩ и Уелс завършиха 1:1 в първата си среща от група В на Световното първенство в Катар. Американците имаха сериозно предимство през първото полувреме, след което водеха след гол на Тимоти Уеа(36’).

Тимът на Робърт Пейдж подобри представянето си след почивката и стигна до изравнително попадение. То бе дело на Гарет Бейл (82’), който се разписа от дузпа, която сам си спечели.

В следващия си мач Уелс се изправя срещу Иран, а САЩ срещу лидера в групата Англия, който днес разби иранците с 6:2.

САЩ – Уелс 1:1 (1:0)

САЩ: Мат Търнър, Сержиньо Дест (74-ДеАндре Йедлин), Уолкър Цимерман, Антъни Робинсън, Тим Рийм, Тайлър Адамс, Юнус Муса (74-Келин Акоста), Уестън Маккени (66-Брендън Арънсън), Кристиан Пулишич, Тимъти Уеа (88-Джордън Морис), Джошуа Сарджънт (74-Хаджи Райт)

Уелс: Уейн Хенеси, Бен Дейвис, Крис Мефам, Джо Родън, Неко Уилямс (79-Бренън Джонсън), Аарън Рамзи, Конър Робъртс, Итън Ампаду (90+5 Джо Морел), Хари Уилсън (90+3 Сорба Томас), Гарет Бейл, Даниел Джеймс (46-Кийфър Мур)

Класиране в групата: Англия 3 т. Уелс 1 т. САЩ 1 т. Иран 1 т.