С късен гол на Нкетия Арсенал обърна Ман Юнайтед

С късен гол на Еди Нкетия Арсенал стигна до важен успех в дербито на 21-ви кръг на английската Висша лига. „Топчиите“ победиха Манчестър Юнайтед с 3:2, записвайки осми домакински успех от началото на сезона в Англия.

Играчите на Ерик тен Хааг откриха резултат чрез Маркъс Рашфорд в 17-ата минута, но лондончани изравниха в 24-ата минута чрез Еди Нкетия.

Англичанинът Букайо Сака направи обрата пълен за домакините в 53-ата минута, а Лисандро Мартинес възстанови равенството 6 минути по-късно.

23-годишният Нкетия стана герой за столичани в самия край на мача, вкарвайки с пета.

Така възпитаниците на Микел Артета остават лидер в класирането с 50 точки, с 5 повече от втория Манчестър Сити и с мач по-малко от „гражданите“. „Червените дяволи“ заемат  4-то място с 39 точки.