Франция тръгна по шампионски. 4:1 срещу Австралия

Световният шампион Франция тръгна по шампионски – с гръмка победа над Австралия в мач от група D.

„Петлите“ спечелиха с 4:1, въпреки че получиха ранен гол, дело на Крейг Гуудуин в 9-ата минута. След това обаче момчетата на Дидие Дешан разгромиха съперника си. Адриен Рабио (27) и Оливие Жиру (32) обърнаха резултата в полза на „петлите“ в рамките на 4 минути още педи почивката, а през второто полувреме се разписаха Килиан Мбапе (68) и отново Жиру (71). 36-годишният нападател на Милан вече има 51 гола за националния тим и изравни рекорда на Тиери Анри.

Франция – Австралия  4:1 (2:1)

Франция: Юго Лорис, Бенжамен Павар (89-Жул Кунде), Ибрахима Конате, Дайо Упамекано, Люка Ернандес (12 – Тео Ернандес), Орелиен Чуамени (77-Юсуф Фофана), Адриен Рабио, Антоан Гризман, Усман Дембеле (77-Кингсли Коман), Оливие Жиру (89-Маркус Тюрам), Килиан Мбапе

Австралия:  Матю Райън, Натаниъл Аткинсън (85-Милош Дегенек), Хари Сутер, Кий Роулс, Азиз Бехич, Аарън Муй, Райли Макрий (73-Ауер Мабил), Джаксън Ървайн (85-Кеапи Бакъс), Крейг Гуудуин (74-Гаранг Куол), Матю Леки, Мичъл Дюк (56 – Джейсън Къмингс)

Класиране в групата: Франция 3 т. Тунис 1 т. Дания 1 т. Австралия 0 т.