Хари Кейн започна с гол в Бундеслигата

Най-скъпият футболист в историята на германския футбол Хари Кейн записа гол и асистенция в дебюта си за Байерн Мюнхен в Бундеслигата.

Шампионите дадоха старт на сезон 2023/24 с категорична победа с 4:0 над Вердер Бремен като гост.

Кейн, който премина в тима преди седмица за сума от над 100 милиона евро от Тотнъм, подаде на Лерой Сане, който откри резултата още в четвъртата минута.

Пет след това Вердер вкара, но голът на Никлас Фюлкруг бе отменен заради засада.

Байерн доминираше играта напълно и отправи 25 удара към вратата на Вердер, включително и десет в нейните очертания, но вторият гол за тима на Томас Тухел дойде чак в 75-ата минута. Тогава Кейн заби първия си гол за баварците след асистенция на Алфонсо Дейвис.

Останалите два гола в двубоя дойдоха в добавеното време, а техни автори станаха отново Сане и 18-годишният Матис Тел, който замени Кейн в 84-тата минута.

За тима на Вердер през целия мач на пейката остана българският национал Илия Груев-младши, уточнява БТА.