„Левски“ се доближава до евротурнирите

„Левски“ спечели изключително важна победа с 2:1 срещу Черно море в директната битка за четвъртото място в класирането – позиция, която дава право на бараж за класиране в евротурнирите.

В последния мач на „Герена“ за този сезон в герой за „сините“ се превърна бразилецът Рикардиньо, който отбеляза и двете попадения.

Първо гостите успяха да излязат напред в резултата след попадение на Машадо в 12-ата минута.

„Левски“ обаче успя бързо да върне гола и изравни в 17-ата, а в 71-варта Рикардиньо донесе ключовите 3 точки.

С тях тимът на Елин Топузаков вече е недостижим на четвъртата позиция, но запази шансове и за третото място, което осигурява директна евроквота.

„Сините“ са с равни точки с ЦСКА 1948 – по 61, но „червените“ са с мач по-малко.

До края на сезона има още два кръга, в които „Левски“ първо гостува на Лудогорец, а след това приема ЦСКА във вечното дерби на Националния стадион.

За варненци също има мач с Лудогорец, както и двубой с Локомотив Пловдив, но за тима на Илиан Илиев на практика сезонът вече приключи.

И още нещо любопитно – бъдещият треньор на „Левски“ Саво Милошевич отказа да изгледа на живо двубоя. Сръбският специалист пристигна по-рано днес в София, за да уточни финални детайли с ръководството.

След това обаче Милошевич предпочете да се завърне в Белград, а не да остане на „Герена“ за мача с Черно море.