Лудогорец се издъни още на старта на Лига Европа

Лудогорец загуби с 0:2 от Славия Прага първия си мач от основната фаза на Лига Европа.

В 5-ата минута Руан изведе Кайо Видал сам срещу вратаря на чехите, но бразилецът не уцели вратата. После пък Рик отправи много хубав удар, за жалост – неточен. Гостите откриха с първия си точен удар. В 38-ата минута Чори подаде добре на Джурашек, който от малък ъгъл не остави шансове на Падт. Лудогорец можеше бързо да изравни, но Дуа не отправи добър удар с глава. После пък гол на Сон бе отменен заради нарушение в атака.

През втората част Славия стигна до втори гол. Той бе дело на Читил, който засече центриране на Привидното корнер. Добри изяви на Серджио Падт не позволиха на чехите да стигнат до нови попадения.