Англия излиза на пътя на световния шампион

Англия победи Сенегал с 3:0 и излиза на пътя на световния шампион Франция на четвъртфиналите на Мондиал 2022 в Катар.

Британците дръпнаха с 2:0 още до почивката след попадения на Джордан Хендерсън (39’) и Хари Кейн (45’). В 57-ата минута Букайо Сака покачи на 3:0 и това окончателно пречупи съперника.

Англия – Сенегал  – 3:0 (2:0)

Англия: Джордан Пикфорд, Кайл Уокър, Джон Стоунс (76-Ерик Дайър), Хари Магуайър, Люк Шоу, Деклан Райс, Джъд Белингам (76-Мейсън Маунт), Джордан Хендерсън (82-Калвин Филипс), Хари Кейн, Букайо Сака (65-Маркъс Рашфорд), Фил Фоудън (65-Джак Грийлиш)

Сенегал: Едуар Менди, Юсуф Сабали, Калиду Кулибали, Абду Диало, Исмаил Джейкъбс (84-Фоде Бало-Туре), Нампалис Менди, Крепен Диата (46-Папе Матар Сар), Пате Сис (46-Папе Гай), Исмаила Сар, Булайе Диа (72-Фамара Диедиу), Илман Ндиайе (46-Абас Чейх Диенг)