Ансамбълът ни по художествена гимнастика със злато от Световната купа в Клуж

Ансамбълът на България спечели титлата в многобоя на Световната чалънжд купа по художествена гимнастика в Клуж (Румъния).

Тимът, подготвян от Весела Димитрова, е в състав Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов, Маргарита Василева и Радина Томова. Момичетата събраха 66.200 точки, след като днес показаха новото си съчетание с три ленти и две топки. Те имаха някои неточности, но получиха първа по сила оценка от 30.800 точки, от които 15.200 за трудност. На второ място в многобоя остана Израел с 65.850 точки, а бронзовите медали са за Испания – 64.700 точки.

В индивидуалния многобой Стилияна Николова спечели сребърен медал със сбор от 135.950 точки, а Боряна Калейн остана четвърта  със 131.300 точки.

Шампионка в многобоя стана италианката София Рафаели със 141.600 точки, а бронзовото отличие спечели представителката на Израел Дария Атаманов със 133.400 точки.

Утре са финалите на отделните уреди. Състезанието в Клуж е последна проверка преди Световното първенство по художествена гимнастика в София от 14 до 18 септември.