След 7 години Аржентина загуби квалификация у дома

След седем години Аржентина загуби квалификационен мач у дома. Световният шампион падна 0:2 от Уругвай в пресявките за Мондиал 2026 в зона КОНМЕБОЛ. Лионел меси стартира като титуляр, но той и колегите му изиграха слаб мач. Роналд Араухо и Дарвин Нунес, в 87-ата минута, се разписаха за урусите.

Колумбия спечели с 2:1 домакинството си на Бразилия. Габриел Мартинели изведе петкратните световни първенци напред още в 4-ата минута, но през втората част Луис Диас, чийто баща беше освободен наскоро от плен, бе точен на два пъти и изведе Колумбия до пълен обрат.

Боливия се наложи над Перу с 2:0, а срещите Венецуела – Еквадор и Чили – Парагвай завършиха без гол – 0:0.

В класирането продължава да води отборът на Аржентина с 12 точки, следван Уругвай с 10, Колумбия с 9, Венецуела с 8 и Бразилия със 7 точки. Първите шест тима се класират за световното първенство, а седмият ще играе бараж, уточнява БНР.