Интер на Меси започна с победа новия сезон

Интер Маями победи гостуващия Реал Солт Лейк с 2:0 в първия мач от новия сезон в Мейджър Лийг Сокър (МЛС).

В 39-ата минута Робърт Тейлър откри резултата с пас на Лионел Меси. В края на второто полувреме парагвайският халф Диего Гомес удвои преднината на домакините.

Съсобственикът на Интер Маями Дейвид Бекъм наблюдаваше двубоя от трибинуте.

Меси показа страхотна форма и беше близо до това да се разпише. След негово изпълнение на пряк свободен удар топката беше изчистена от голлинията, а освен това той уцели гредата директно от корнер, преди да направи асистенция за попадението на Робърт Тейлър.

36-годишният аржентинец получи прегръдка на полувремето от Уил Смит – една от звездите, присъстващи на обновения „Чейс Стейдиъм“, съобщава БТА.

Меси показа брилянтна скорост и контрол на топката. Луис Суарес също се представи на ниво и асистира на Диего Гомес за гола в 83-ата минута.