Резервите добутаха Реал на 4 точки от титлата

Реал Мадрид победи Реал Сосиедад с 1:0 като гост и направи още една решителна крачка към титлата в испанската Ла Лига. Младата надежда Арда Гюлер отбеляза единствения гол през първото полувреме и мадридчани са на четири точки от шампионския трофей.

Треньорът на „кралете“ Карло Анчелоти даде почивка на голяма част от титулярите си преди полуфиналния сблъсък с Байерн Мюнхен в Шампионска лига другата седмица, но и това бе достатъчно за успеха в Сан Себастиян.

Арда Гюлер се разписа в 30-а минута в първия си мач като титуляр за Реал Мадрид.

Веднага след гола Сосиедад изравни, но след преглеждане на ситуацията с ВАР попадението бе отменено заради нарушение в атака.

Победата увеличи аванса на Реал на 14 точки на върха пред втория Барселона, който приема Валенсия в понеделник. Отборът на Анчелоти се нуждае от още четири точки в оставащите пет кръга, за да си гарантира титлата.

Сосиедад остава шести с 51 точки, уточнява БТА.