Белингам донесе трета победа на Реал през сезона

Новото попълнение Джуд Белингам вкара през второто полувреме и Реал Мадрид записа трета поредна победа в испанското първенство по футбол, след като се наложи с 1:0 срещу Селта Виго. Останалите два „перфектни“ отбора в Ла Лига са Райо Валекано и Валенсия.

20-годишният Белингам отново изпъкна на терена за столичния тим, отбелязвайки за четвърти път в първите си три мача за първенството. Той бе точен с глава девет минути преди края на редовното време след асистенция на Хоселу.

Ридриго пропусна дузпа за Реал Мадрид в 68-та минута, а през първото полувреме Винисиус получи контузия и бе заменен именно от асистиралия за гола Хоселу. След мача стана ясно, че бразилският нападател ще пропусне поне един мач на „белите“.

Лас Палмас и Реал Сосиедад пък останаха без победа през новия сезон, след като завършиха наравно 0:0 в друг мач от третия кръг. Тимът от Канарските острови е с две равенства, а баските – с три.