Гол след гол в Мюнхен. Байерн вкара 1 повече

Байерн (Мюнхен) победи с 4:3 Манчестър Юнайтед в най-чакания сблъсък от първия кръг в първа група на Шампионската лига.

„Байерн“ поведе в 27-ата минута. Лерой Сане размени двойно подаване с Хари Кейн и вкара след грешка на вратаря на „Юнайтед“ Андре Онана. Германският тим стигна до втори гол само пет минути по-късно, след като Серж Гнабри се разписа след пад на Джамал Мусиала.

„Юнайтед“ намали изоставането си в 49-ата минута, когато новото попълнение Расмус Хьойлунд вкара първия си гол с екипа на тима. Само пет минути по-късно „Байерн“ получи дузпа за игра с ръка на Ериксен, а Кейн беше точен за 3:1. Домакините бяха близо до нов гол в 55-ата минута, но Сане удари греда.

„Байерн“ контролираше мача, а Онана трябваше да спасява удари на Кейн, Сане и Ерик Максим Чупо-Мотинг. В 88-ата минута обаче гостите стигнаха до втори гол. Каземиро се разписа, въпреки че беше паднал на тревата. В продължението Томас Мюлер от „Байерн“ удари греда. Малко след това обаче Матис Тел отбеляза четвъртия гол за домакините.

Гостите обаче върнаха още едно попадение, след като Каземиро се разписа, този път с глава след центриране на Бруно Фернандеш от пряк свободен удар.

В другия мач от групата Галатасарай и Копенхаген завършиха 2:2 в Истанбул. Той беше ръководен от Георги Кабаков, който в 12-ата минута отказа да отсъди дузпа за домакините. В 73-тата минута Кабаков изгони Йелерт от Копенхаген за груба игра.