Далас взе първа победа във финалната серия в НБА

Отборът на Далас Старс се разписа от четвърти опит във финалната серия за титлата в Националната баскетболна асоциация (NBA) на Съединените щати и Канада срещу Бостън Селтикс.

В мач №4 от серията, който се изигра „Американ Еърлайнс Център“ в Далас, притиснатите до стената домакини се наложиха със 122:84 точки (34:21, 27:14, 31:25, 30:24).

С успеха Далас се разписа в серията, като резултатът е 3–1 за Бостън Селтикс, които бяха в серия от 10 поредни мача без загуба.

За Далас петима баскетболисти приключиха с двуцифрен точков актив, като словенското Лука Дончич наниза 29 точки, добавяйки 5 борби и 5 асистенции за 32:33 минути на паркета.

Кайри Ървинг помогна с 21 точки, а Тим Хардауей с 15.

За Бостън суперзвездата на отбора Джейсън Тейтъм бе най-резултатен с 15 точки, а крилото Сам Хаузър  се отчете с 14.

Мач № 5 е в Бостън на 18 юни, съобщава Фокус.