Далас изхвърли Клипърс, Орландо изравни на Кливланд

Мегазвездите на Далас Маверикс Лука Дончич и Кайри Ървинг бяха с основна вина за класирането на тима на четвъртфинал в плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (NBA).

Тимът победи днес Лос Анджелис Клипърс със 114:101 като домакин в шестия мач и спечели серията с 4:2 победи.

Ървинг приключи с 30 точки, а Дончич регистрира „дабъл-дабъл“ от 28 и 13 асистенции. За гостите Норман Пауъл вкара 20 точки.

В битка за полуфинал Далас ще има трудната задача срещу първия поставен Оклахома Сити Тъндър, който елиминира след 4:0 успеха Ню Орлиънс Пеликанс, уточнява Фокус.

В другия мач снощи Орландо Меджик победи Кливланд Кавалиърс със 103:96 и изравни резултата в серията – 3:3.

Първата четвърт беше за Орландо с преднина от четири точки, а отборите стигнаха до голямата почивка с еднаква разлика. След третата четвърт Кавалерите водеха с „+5“, но домакините спечелиха последната четвърт с аванс от 12 точки, което им донесе обща победа.

Най-резултатен играч в мача бе Донован Мичъл (Кливланд), който се отчете с 50 точки, четири борби и четири асистенции.

Решителният седми мач от поредицата между Меджик и Кавалиърс ще се играе в нощта на 5 срещу 6 май в Кливланд.