Жиру герой за Милан като… вратар

Милан оглави класирането в италианската Серия А след трудна победа с 1:0 при гостуването на Дженоа в мач от осмия кръг на калчото.

Кристиан Пулишич реализира единственото попадение три минути преди края на редовното време. Американският нападател бе най-съобразителен в наказателното поле и прати топката в мрежата.

В добавеното време двата отбора останаха с по 10 души на терени след червени картони на вратарите Майк Менян на Милан и Хосеп Мартинес на Дженоа. В оставащите минути до края на вратата на Милан застана нападателят Оливие Жиру, който се справи и не допусна изравнителен гол, като направи спасяване в 103-а минута, хващайки топката, преди Джордже Пушкаш да нанесе завършващ удар.

Милан има 21 точки и измести градския съперник Интер от върха на таблицата. Дженоа е на 15-о място с 8 точки, уточнява БНР.