Испания взе Лигата на нациите след драма с дузпи

Испания е новият носител на трофея в Лигата на нациите. Иберийците победиха състава на Хърватия с 5:4 с дузпи, след като двубоят на стадион „Де Кайп“ завърши при равенство 0:0 след 120 минути игра.

„Ватрените“ и „Ла Фурия Роха“ изиграха равностоен двубой в Ротердам с класни изпълнения и добри вратарски намеси, като в редовните 90 минути не паднаха попадения.

Последваха две продължения по 15 минути, в които тактическото надлъгване продължи, а двата тима така и не съумяха да намерят пътя към гола.

Така спорът се реши след изпълнения на дузпи. Двата отбора сбъркаха по веднъж при петте си редовни изстрела от „бялата“ точка, като вратаря Унай Симон спаси удар на Ловро Майер, а мощен шут на Аймерик Лапорт се отби в горния страничен стълб на вратаря Доминик Ливакович.

Симон спаси изпълнението на Брино Петкович, а титлата за тима на Луис де ла Фуенте донесе Дани Карвахал.

Отборът на Италия спечели третото място в Лигата на нациите. „Адзурите“ се наложиха драматично с 3:2 над домакина Нидерландия в Енсхеде.