Каква драма! Испания изхвърли Германия

Испания е първият полуфиналист на Евро 2024, след като пречупи в драматичен двубой домакина Германия – 2:1 след продължения. Две резерви вкараха головете за испанците, които поставиха на колене германците.

Дани Олмо откри в 52-ата минута, а Микел Мерино беше точен в 119-ата минута, малко преди края на продълженията. Преди това в 88-ата минута Германия изравни с гол на Флориан Вирц.

Срещата премина при поделено надмощие – през първата част Испания игра по-добре, въпреки че германците владееха топката. След гола на „Фурия роха“ в началото на второто полувреме, Германия притисна съперника си, създаде повече положения, дори удари и греда.

В продълженията германците имаха своите претенции за дузпа след игра с ръка на Марк Кукурея. Вместо това в 119-ата минута изпуснаха Мерино, който вкара с глава.

Испания пък доигра последните секунди с човек по-малко, заради червен картон на Даниел Карвахал. Опитният бранител ще пропусне полуфинала.