Леверкузен дръпна с 10 точки на шампиона Байерн

Леверкузен преодоля с 2:0 останалия с 10 човека регионален съперник Кьолн. С тази победа аспирините, водени от Шаби Алонсо, имат 64 точки и водят с 10 пред шампиона Байерн, който е 2-и. Освен това днес те увеличиха серията си без поражение на 34 мача.

Нападателят на Кьолн Ян Тилман беше изгонен от игра още в 14-ата минута, след като влезе направо опасно за здравето в краката на Гранит Джака. А Джереми Фримпонг откри резултата в 37-ата минута.

Но останали и с 10 човека, застрашените от изпадане домакини не се предадоха и в средата на второто полувреме можеха да изравнят. Ударът на Саргис Адамян обаче се отби в страничната греда. В 73-ата минута обаче Алехандро Грималдо удвои преднината на своите след подаване на Амин Адли, съобщава БНР.