Лига Европа: Ливърпул разгроми Спарта насред Прага

Ливърпул“ разгроми с 5:1 „Спарта“ (Прага) като гост в първия мач от осминафиналите на Лига Европа. Английският тим реши двубоя още до почивката, когато водеше с три гола.

Алексис Мак Алистър откри от дузпа в 5-ата минута. Дарвин Нунес вкара със страхотен далечен удар, а отново той се разписа с изстрел от воле в края на първото полувреме. Конър Бралди си вкара автогол след почивката, но Луис Диас и Доминик Собослай отбелязаха още две попадения за „Ливърпул“. Гол на Мохамед Салах беше отменен заради засада.

„Рома“ също се доближи до четвъртфиналите след 4:0 срещу „Брайтън“ в Рим след голове на Пауло Дибала, Ромелу Лукаку, Джанлука Манчини и Браян Кристанте.

Лидерът в Бундеслигата „Байер“ (Леверкузен) навакса пасив от два гола и завърши 2:2 срещу „Карабах“ като гост.