Ливърпул сдаде багажа след 2:2 с Уест Хям

Уест Хем и Ливърпул приключиха 2:2 в първия съботен мач от 35-ия кръг на Премиър лийг на олимпийския стадион в Лондон.

Английското крило Джаръд Боуен откри в 43-та минута, когато получи асистенция от ганайския полузащитник Мохамед Кудус. Шотландският ляв бек на „червените“ Андрю Робъртсън изравни в 48-та минута, благодарение на подаване от колумбийското крило Луис Диас. Мърсисайдци поведоха в 65-та след автогол на чешкия халф Томаш Соучек. Ямайският нападател Михаил Антонио фиксира крайния резултат в 77-та минута чрез пас на Боуен.

Уест Хем е осми във временното подреждане с 49 точки. Ливърпул е трети със 75, на една зад втория Манчестър Сити, който е с две срещи по-малко. Първи е Арсенал със 77 от 34 двубоя.

Възпитаниците на Юрген Клоп са само с една победа в последните 5 кръга. Тя бе преди 6 дни с 3:1 над Фулъм в Лондон. В останалите мачове мърсисайдци загубиха от Кристъл Палас (0:1) и Евертън (0:2), а с Манчестър Юнайтед завършиха 2:2 на „Олд Трафорд“, уточнява Фокус.