Лудогорец запази точката аванс 3 кръга преди края

Лудогорец и ЦСКА не се победиха в голямото дерби от 32-рия кръг в Първа лига, завършвайки 2:2.

Сблъсъкът между съперниците за титлата предложи много оспорвани моменти, а крайният му изход гарантира интрига за последните три мача от сезона. В таблицата „Лудогорец“ запазва точка аванс пред червените.

Домакините от Разград поведоха в 18-ата минута с попадение на Кирил Десподов. До почивката обаче ЦСКА успя да обърне с попадения на Тобиас Хайнц в 22-ата и Маурисио Гарсес в 42-ата минута.

Малко след началото на второто полувреме „Лудогорец“ стигна до втори гол, който беше отбелязан от Игор Тиаго.

В оставащите си три мача „Лудогорец“ гостува на „ЦСКА 1948“, приема „Левски“ и накрая има визита във Варна на „Черно море“. Двубоите на ЦСКА са: домакинства на „Локомотив“ (Пловдив) и „ЦСКА 1948“, както и дерби с „Левски“.