Милан спечели в Рим, Лацио завърши с 8 играчи

Късен гол на резервата Ноа Окафор донесе победата на Милан при гостуването на Лацио, завършило при 1:0 с хаотични сцени в среща от 27-ия кръг на италианската футболна Серия А. Милан прекъсна серията си от три мача без успех във всички турнири и заема третото място във временното класиране с 56 точки, докато след второто си поредно поражение Лацио е осми с 40 точки в актива си.

Лидер в Италия е Интер с 69 точки, а вторият Ювентус има 57 към момента, уточнява БТА.

„В последните ни гостувания допуснахме прекалено много голове и бяхме наказвани при най-малките шансове“, каза старши треньорът на Милан на пресконференцията след мача.

„Но тези момчета работят добре и искат да се справят на ниво от началото до края“, добави той.

Милан допусна осем гола в последните си три гостувания – всички срещу отбори от втората половина на класирането.

След няколко пропуснати шанса през първото полувреме, гостите продължиха да доминират и след почивката, а влезлият от резервната скамейка в 71-ата минута Ноа Окафор бе точен от близко разстояние за 1:0 за Милан в 88-ата минута след като вратарят Иван Проведел отрази първия му удар.

Окафор се присъедини към съотборника си Лука Йович и нападателя на Интер Лаутаро Мартинес в класацията за най-много отбелязани голове като резерва в Серия А през настоящия сезон.

Попадение на Рафаел Леао за гранда от Милано в 77-ата минута не бе признато заради засада след намесата на системата за видеоарбитраж-ВАР.

Домакините останаха с човек по-малко в 57-ата минута, когато защитникът Лука Пелегрини получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Кристиан Пулишич.

Лацио приключи двубоя с общо осем футболисти след като защитникът Адам Марушич получи директен червен картон в четвъртата минута на добавеното време за нарушение срещу Леао, а две минути по-късно същото се случи и с Матео Гендузи след спречкване с Пулишич.