Неочаквани загуби за Германия и Бразилия

Многократните световни шампиони Германия и Бразилия изживяха неочаквани загуби в последните си приятелски мачове преди лятната пауза – Колумбия постигна впечатляваща победа с 2:0 над тима на Ханзи Флик, а бразилците бяха победени с 4:2 от Сенегал.

Звездата на Ливърпул Луис Диас даде преднина на колумбийците в 54-ата минута, а Хуан Куадрадо потвърди победата с дузпа в 84-ата минута.

На „Жозе Алваладе“ в Лисабон бразилците поведоха първи чрез Лукас Пакета след 11 минути игра, но сенегалците отговориха чрез Хабиб Диало в 22-ата минута. След това през втората част последва шок за „селесао“ – Маркиньос си отбеляза автогол в 52-ата минута, само три по-късно Садио Мане покачи за 1:3. До края на мача Бразилия успя да намали само на 2:3 в 58-ата минута, преди Мане да вкара нов гол от дузпа в 97-ата минута за голяма победа.