Десподов стана шампион на Гърция с ПАОК

ПАОК на българина Кирил Десподов е новият футболен шампион на Гърция. „Българите“ спечелиха гостуването си на местния враг Арис с 2:1 и по този начин си осигуриха четвърта титла на южната ни съседка, пише Фокус.

Капитанът на родния ни национален отбор се появи като резерва в 66-та минута, заменяйки испанеца Брандън Томас, който откри резултата за „черно-белите“ в 30-та минута. Арис изравни в 47-та минута с гол на Лорен Морон, но в 62-та бразилецът Тайсон вкара красив гол, с който бе оформен крайния резултат.

Интригата остана жива до самия край, тъй като „двуглавите орли“ доиграха срещата с човек по-малко след втория жълт картон на Янис Михалидис в 78′.

Това е първа титла за ПАОК от сезон 2018/19, като Десподов и компания ще играят квалификации за Шампионска лига.

Столичният АЕК завършва на второ място на две точки зад ПАОК.