ПАОК на Десподов отпадна от Лигата на конференциите

ПАОК на Кирил Десподов отпадна на четвъртфиналите на Лигата на конференциите.

Гърците загубиха и домакинския си мач с Брюж. Белгийците победиха с 2:0 и продължават напред с общото 3:0. Кирил Десподов бе титуляр и остана на терена до 71-ата минута.

Гостите поведоха с два гола през първото полувреме. Испанецът Феран Жутгла реализира и двата гола в 33-ата и 45-ата минута. Той реализира за 1:0, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на домакините, а в самия край на първото полувреме отбеляза отново. Първоначално попадението не бе зачетено, тъй като реферът даде сигнал за засада, но след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж-ВАР голът бе потвърден.

Резултати от останалите мачове: Лил- Астън Вила 2:1 (продължават англичаните след дузпи), Фиорентина – Пилзен 2:0, Фенербахче – Олимпиакос 1:0 (продължават гърците след дузпи).

Полуфиналните двойки са: Астън Вила – Олимпиакос и Фиорентина – Брюж.