Първа загуба на Барса в Ла Лига

В резултатен мач от испанското първенство Осасуна победи Барселона с 4:2 и нанесоха първа загуба в шампионата на каталунците.

Гостите от Барселона започнаха по-силно, но първият бе за домакините и дойде в 18-ата минута, когато Анте Будимир вкара с глава след прехвърлящ пас от Брайън Сарагоса. В 28-ата минута Сарагоса удвои аванса, с хладнокръвен удар от границата на наказателното поле.

В началото на второто полувреме Пау Делгадо намали за 2:1 в 53-тата минута, а Осасуна получи дузпа в 71-ата, която Будимир успешно реализира, увеличавайки резултата на 3:1. В 85-ата минута Абел Бретонес вкара четвърти гол, преди Ламин Ямал да намали с удар в горния ъгъл за финалното 4:2. Осасуна демонстрира по-добра игра и заслужено спечели трите точки. /БНР