Реал удари Барса и излезе начело в Испания

Реал победи Барселона с 3:1 на „Сантяго Бернабеу“ в Мадрид в мач от 9-ия кръг  на шампионата на Испания. Така белите излязоха еднолично начело в класирането с 25 точки, Барса е втора с 22.

Резултатът бе открит в 11-ата минута: Тони Кроос падайки успя да изведе Винисиус сам пред Тер Штеген. Германецът излезе напред, скъси ъгъла и успя да спаси удара на бразилеца. До топката обаче първи стигна Бензема, който с удар в движение я прати в празната врата.

В 35-ата минута Федерико Валверде увеличи преимуществото на Реал. Ферлан Менди получи топката вляво на наказателното поле и по диагонала подаде на уругвайския халф, който моментално стреля и вкара.

Ансу Фати проби в 83-ата минута и подаде остро, Левандовски препрати топкакта с пета на Феран Торес, който даде надежда на каталунците.

В добавеното време на мача обаче Реал получи право на дузпа, която бе реализирана от Родриго за 3:1.