Хърватите вярваха, че могат и биха шута на Бразилия след дузпи

Хърватите вярваха, че могат и биха шута на Бразилия на четвъртфиналите на Световното първенство в Катар. Срещата завърши 0:0 в редовното време и 1:1 след продълженията, а при дузпите играчите на Златко Далич бяха безпогрешни и спечелиха с 4:2. В края на първото продължение Неймар откри резултата, а влезлият като резерва Бруно Петкович изравни в 117-ата минута.

„Шахматистите“ ще играят на полуфиналите на втори пореден Мондиал. В пети техен мач от директните елиминации на световно първенство от последните шест се стигна до продължения. Хърватия продължава напред и в петте случая, като единствената им загуба в този период е на финала през 2018 г. от Франция. В четири от случаите се стигна до дузпи.

Бразилия пък отпада на четвъртфиналите за четвърти път от последните си пет участия на световно, като не е преодолявала този етап от 2002 г., когато за последно спечели титлата.

Хърватия – Бразилия 4:2 след дузпи, 1:1 след продължения, 0:0 в редовното време

Хърватия: Доминик Ливакович, Йосип Юранович, Деян Ловрен, Йошко Гвардиол, Борна Соса (110-Анте Будимир), Лука Модрич, Марсело Брозович (114-Мислав Оршич), Матео Ковачич (106-Ловро Майер), Марио Пашалич (72-Бруно Петкович), Андрей Крамарич (72-Никола Влашич), Иван Перишич

Бразилия: Алисон, Данило, Маркиньос, Тиаго Силва, Едер Милитао (106-Алекс Сандро), Лукас Пакета (106-Фред), Каземиро, Рафиня (56-Антони), Неймар, Винисиус Жуниор (64-Родриго), Ричарлисон (84-Педро)