Ша’Кари Ричардсън с маникюр и скорост като Флорънс Грифит

Изненадващо добри резултати постигнаха Аби Стайнър, Облик Севил и особено Ша’Кари Ричардсън, които постигнаха победи на турнира от Световния атлетически тур със Сребърен етикет във Флорида.

Ричардсън постигна четвъртото най-бързо време на 100 метра за всички времена при каквито и да е условия, след като финишира за 10.57 секунди (4.1 м/сек). Туаниша Тери завърши втора за 10.83 секунди.

По скоростта и маникюра си Ричърдсън напомни за покойната световна рекордьорка в дисциплината Флорънс Грифит.

Във финала на 100 метра при мъжете също имаше по-силен вятър от допустимото. Ямаецът Севил спечели с 9.91 сек (2.2 м/сек), следван от сънародника си Акийм Блейк с 9.93 сек, канадеца Аарън Браун с 9.97 сек и от американеца Рони Бейкър с 9.98 сек.

Стайнър пък спечели първото си бягане на 200 м за годината с вятър в рамките на допустимото, след като се наложи с 22.23 сек (1.8 м/сек). Тамари Дейвис постигна личен рекорд от 22.31 сек.

Крисчън Коулман победи световния рекордьор за юноши под 20 години Лециле Тебого с 3 хилядни, след като и двамата постигнаха точно 20.00 сек (1.9 м/сек). Олимпийският и световен сребърен медалист Кени Беднарек се нареди трети с 20.37 сек.

Световната сребърна медалистка на 400 м/пр от 2015 г. Шамиер Литъл спечели бягането на 400 м с 50.73 сек, а в същата дисциплина при мъжете се наложи Алонцо Ръсел с личен рекорд от 44.93 сек.

Адже Уилсън откри сезона на 800 м с 2:02.95 мин, а Тониа Маршал беше най-бърза на 100 м/пр с 12.62 сек (2.2 м/сек). Даниел Томас-Дод записа победа в тласкането на гюле при жените с 18.48 м.