2 гола на Мбапе не стигнаха на ПСЖ дори за хикс

Шампионът Пари Сен Жермен допусна първа загуба за сезона след домакинско поражение с 2:3 от Ница на „Парк де Пренс“ в първи мач от петия кръг на френската Лига 1.

Два гола на суперзвездата Килиан Мбапе се оказаха недостатъчни за парижани срещу амбициозния тим на Ница, който с втория си успех за сезона се изкачи на второ място в класирането с 9 точки, една повече от третия ПСЖ.

За Ница с два гола и асистенция се отличи нигерийският нападател Терем Мофи.

Ница поведе с гол на Мофи в 21-а минута, а осем минути по-късно Мбапе изравни след асистенция на Ашраф Хакими.

Гостите отново излязоха напред в резултата в 53-а минута, когато Гаетан Лабор получи пас от Мофи и прати топката в левия ъгъл на Донарума за 2:1.

Героят за Ница в този мач Терем Мофи вкара втория си гол в мача в 69-а минути и смълча трибуните на „Парк де Пренс“.

В края домакините натиснаха и стигнаха до втори гол, като отново точен бе Мбапе, който получи асистенция от новото попълнение Рандал Коло Муани.