Левски удари ЦСКА за първи път от 10 мача

Левски победи ЦСКА-София с 2:0 на стадион „Васил Левски“ в дербито от 11-ия кръг на efbet Лига. Това бе първа победа на сините над ЦСКА в шампионатен мач от 2019 година. Първото попадение бе дело на Илиян Стефанов в 78-ата минута, а Уелтон удвои в 81-ата минута.

Иван Турицов бе изгонен в 90-ата минута. Двата съперника се срещат за първи път през сезона, а последно играха помежду си във финала за Купата на България през месец май. Тогава “сините” спечелиха с 1:0 и зарадваха феновете си с трофей след дългогодишно чакане.

На трибуните имаше два пъти по-малко зрители от срещата през май, близо 22 000 фенове подкрепяха своите любимци. През първото полувреме топката влезе в мрежата на Левки след автогол на Пламен Андреев. Хосе Кордоба при опит да изчисти стреля в гърба на вратаря. Две минути по-късно попадението бе отменено поради засада на Туфегджич.