Ал Насър громи с 5:0, Роналдо вкара два

Кристиано Роналдо не спира с головете в Саудитска Арабия. Петкратният носител на „Златната топка“ бе точен на два пъти при разгромното 5:0 за Ал Насър срещу Ал Адал в 22-ия кръг.

Португалската суперзвезда откри резултата от дузпа в 40′, разписа се веднъж и след почивката. Така той вече има 11 попадения в 9 шампионатни мача за сезона.

Срещу Роналдо бяха двама, играли в България – вратарят Милан Миятович (Левски, 2019-2020) и халфът Педро Еуженио (Хасково, Черно море, Верея и Берое, 2014-2020). Те обаче не успяха да спрат устрема на Кристиано, който отбеляза поне един гол в четвърти пореден двубой. Той вече има 834 в официални мачове от началото на бляскавата си кариера.

С победата Ал Насър остава на второ място, но възстанови разлика от точка спрямо лидера Ал Итихад, който записа класически успех над Дамак. Ал Адал е предпоследен.

В следващия кръг Роналдо и компания гостуват на Ал Файха, докато на Ал Адал предстои визита на Дамак, съобщава btvsport.bg.