Арсенал разби Нюкасъл, мечтае за титлата

Арсенал скъси дистанцията до първото място в английското първенство по футбол, след като в събота вечер лондончани записаха изразителна победа с 4:1 срещу Нюкасъл в мач от 26-ия кръг на Висшата лига.

Свен Ботман си вкара автогол за преднина на домакините в 18-ата минута и Кай Хавертц се разписа за 2:0 само шест по-късно, за да затвърди доминацията на Арсенал. Букайо Сака и Якуб Кивиор пък бяха точни след почивката за шестата поредна победа на отбора на Микел Артета в първенството.

Така Арсенал се доближи на точка от Манчестър Сити и на две от Ливърпул след 26 кръга.

„В момента не можем да си позволим грешки, защото трябва да държим Ливърпул и Манчестър Сити близо до нас. Точно това и правим. В този мач феновете ни дадоха много енергия, а това е важно за нас“, заяви Хавертц за TNT Sports.