Арсенал се изкачи на върха след късен гол на Хаверц

Арсенал победи Брентфорд като гост в двубой от 13-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион „Брендфорд Къмюнити“.

Победата за „артилеристите“ бе донесена от Кай Хаверц, който в 88-ата минута на мача успя да се разпише. За германеца този гол бе втори през този сезон в Премиър лийг. Хаверц влезе след почивката от пейката, Арсенал има 10 отбелязани гола от резерви във всички състезания този сезон.

Така Арсенал натрупа 30 точки след 13 кръга и зае първото място във временното класиране. След тях са Манчестър Сити (29 точки) и Ливърпул (28), които по-рано днес завършиха наравно 1:1.

Брентфорд записа второ поредно поражение след серия от три победи. Тимът е на 11-а позиция във Висшата лига с 16 точки.