Барса – Юнайтед: Шоу с 4 гола, но без победител

Барселона и Манчестър Юнайтед не успяха да излъчат победител в първия плейоф между двата тима в Лига Европа.

Двубоят на „Камп Ноу” предложи истинско зрелище, но в крайна сметка завърши наравно 2:2. Мачът бе наблюдаван от 90 225 зрители, което е абсолютен рекорд по посещаемост в Лига Европа.

Барселона откри в 50-ата минута чрез Маркос Алонсо, но само три по-късно Рашфорд вкара за 1:1, като това бе негово 22-ро попадение през сезона.

В 59-ата Кунде си вкара автогол и така гостите осъществиха пълен обрат. Рафиня обаче донесе равенството четвърт част преди края на редовното време.

Резултати от останалите срещи в Лига Европа: Аякс – Унион Берлин 0:0, Залцбург – Рома 1:0, Шахтьор Донецк – Рен 2:1, Байер Леверкузен – Монако 2:3, Севиля – ПСВ 3:0, Спортинг – Мидтиланд1:1, Ювентус – Нант 1:1.