Безмилостна Франция. Заби четири на Нидерландия

Световният вицешампион Франция разгроми тима на Нидерландия с 4:0 като домакин в първи мач от квалификациите за Евро 2024. В герой за „петлите“ се превърна новият капитан на тима Килиан Мбапе, който вкара два гола на „Стад дьо Франс“.

След по-малко от две минути игра Франция излезе напред в резултата, след като Мбапе намери Антоан Гризман, а той се разписа за 1:0. В осмата минута защитникът Дайо Упамекано удвои преднината на домакините, а в средата на първата част Мбапе покачи на 3:0.

В следващите минути Франция намали оборотите и контролираше развоя на събитията. Мачът вървеше към доиграване през втората част, но в 88-ата минута Мбапе успя да вкара още един гол за „петлите“, за да оформи и крайния резултат – 4:0.

Всички резултати от петък:

Група „B“:

Франция – Нидерландия 4:0

1:0 Антоан Гризман 2′, 2:0 Даю Упамекано 8′, 3:0 Килиан Мбапе 21′, 4:0 Килиан Мбапе 88′

Гибралтар – Гърция  0:3

0:1 Гиоргос Масурас 11′. 0:2 Манолис Сиопис 45′, 0:3 Анастасиос Бакасетас 58’/

Група „Е“:

Чехия – Полша  3:1

1:0 Ладислав Крейчи II 1′, 2:0 Томаш Чванчара 3′, 3:0 Ян Кучта 64′; 3:1 Дамиан Шимански 87′

Молдова – Фарьорски острови  1:1

0:1 Мадс Бое Микелсен 27′; 1:1 Йон Николаеску (дузпа) 87′

Група „F“:

Австрия – Азербайджан  4:1

1:0 Марсел Забитцер 27′, 2:0 Михаел Грегорич 29′, 3:0 Марсел Забитцер 51′; 3:1 Емин Махмудов 64′; 4:1 Кристоф Баумгартнер 69′

Швеция – Белгия  0:3

0:1 Ромелу Лукаку 35′, 0:2 Ромелу Лукаку 49′, 0:3 Ромелу Лукаку 83′