Взривно устройство на стадиона преди дербито ЦСКА – Левски

Екип сапьори е открил, обезвредил и конфискувал взривно устройство на Националния стадион „Васил Левски“ преди двубоя между ЦСКА и „Левски“. Специалисти са навлезли в ложите на Сектор А на стадиона минути преди началото на срещата, съобщи „Дспорт“.

Не се учотнява как е било внесено то.

Ден преди срещата ръководството на столичната полиция забрани внасянето и използване на пиротехника на стадиона.

Задържаните са общо 35-ма запалянковци, съобщи МВР.

На изградените в района на стадиона контролно-пропускателни пунктове са задържани общо 32-ма души, от които 16 – за носене на забранени вещи и предмети, 12 – носещи маски, и по двама – за пиротехника и за притежание на наркотични вещества

Трима са засечени с дрога и отведени в ареста при проверки в града, преди началото на мача.

За втори път в рамките на три седмици ЦСКА се наложи над „Левски“, след като го победи в дербито. В първия кръг от плейофите в първенството червените спечелиха с 3:1.

И трите гола на ЦСКА бяха отбелязани преди почивката, при много груби грешки на съперника. До 25-ата минута „Левски“ игра по-добре, като удари и греда.

След това Урлаус Скаршем в 25-ата, Джонатан Лидсет в 36-ата и Марселино Кареасо в 45-ата минута бяха точни за ЦСКА. Почетният гол за „Левски“ вкара Асими Фадига в 61-ата минута.

ЦСКА е втори в класирането с 66 т., а „Левски“ остава пети с 54.