Изненада в Хамбург. Шахтьор наказа Барса

Шахтьор Донецк изненадващо се наложи с 1:0 над Барселона в мач от група Н на Шампионска  лига.

Украинският  гранд стигна до успеха благодарение на попадение на Данило Сикан в 40-а минута.

Каталунците се нуждаеха от победа, за да си гарантират класиране за осминафиналите в турнира, но ще трябва да почакат след поражението в Хамбург, където Шахтьор играе домакинските си мачове в Шампионска лига заради руската инвазия в Украйна.

Барселона остава начело в група Н с 9 точки, а Порто и Шахтьор имат по шест.

Каталунците имаха сериозно предимство в притежанието на топката, но така и не успяха пробият добре подредената защита на украинския тим.

В другия ранен мач в турнира тази вечер Борусия Дортмунд победи Нюкасъл с 2:0 в група F.

Успехът завърза интригата в „групата на смъртта“, като Дортмунд излезе начело със 7 точки, преди другия мач от групата между Милан и  ПСЖ по-късно тази вечер.

Германският национал Никлас Фюлкруг откри резултата в 26-а минута след пас на Марсел Забицер, а в 79-а минута Юлиан Бранд направи 2:0 след бърза контраатака.