Интер си върна първото място в Италия

Отборът на Интер разгроми Наполи с 3:0 като гост в дербито от 14-ия кръг на Серия А. На стадион „Диего Армандо Марадона“ в Неапол домакините започнаха по-добре и доминираха през първото полувреме, като в 36-та минута гредата спаси „нерадзурите“ след силен удар на Матео Политано.

Минути преди почивката гостите поведоха в резултата след страхотно изпълнение на Хакан Чалханоглу от далечно разстояние. Това попадение даде тон на второто полувреме, в което играчите на Симоне Индзаги доминираха и стигнаха до нови два гола чрез Николо Барела и Маркъс Тюрам.

По този начин Интер си върна първото място от Ювентус и вече има две точки повече от своя конкурент, съобщава БНР.

От своя страна Наполи, шампиони от миналия сезон, записа четвърто поражение у дома от началото на кампанията и вече изостава с 11 точки от първото място.