Италия – Англия 1:2. Кейн е №1 по голове за „трите лъва“

Англия стартира успешно участието си в квалификациите за Евро 2024 – с победа с 2:1 над Италия.  Успехът е първи за островитяните като гост на италианците от 1961 г. И първа загуба за адзурите в 41 квалификации.

Англия игра много по-добре през първата част на стадиона в Неапол. Деклан Райс откри в 13-ата минута, а в 44-ата Хари Кейн се разписа от дузпа. Джак Грийлиш пък пропусна на празна врата.

Голът на Кейн е 54-ти за него за националния отбор. Така той изпревари Уейн Рууни и вече е №1 в историята на „трите лъва“.

След почивката Италия игра по-агресивно и върна един гол в 56-ата минута, когато се разписа дебютантът Матео Ретеги. Домакините натиснаха здраво, докато отборът на Гарет Саутгейт се бранеше отчаяно.

Десет минути преди края гостите останаха с човек по-малко след червения картон на Люк Шоу. Адзурите обаче така и не успяха да изравнят.