И Манчестър Сити си намери майстора

Манчестър Сити загуби първи точки за новия сезон в английското първенство по футбол, след като шампионите отстъпиха с 1:2 срещу Уулвърхемптън като гости в мач от седмия кръг на Висшата лига.

Сити все още е лидер с 18 точки и може да бъде свален от върха тази вечер при победа на Ливърпул срещу Тотнъм.

Шампионите започнаха гостуването в Уулвърхемптън с перфектен баланс при шест победи от шест мача, но сами си вкараха първия гол. Домакините направиха бърза контра отдясно и стигнаха до центриране в наказателното поле, където Рубен Диаш отклони топката към вратата и преодоля съотборника си Едерсон за 1:0 в полза на „вълците“.

Хулиан Алварес изравни в 58-та минута от пряксвободен удар, но Уулвс нанесоха последния удар осем минути по-късно. Матеус Куня подаде на Хван Хи Чхан и той се разписа от близко разстояние за крайното 2:1.

Това е втора победа за сезона за Уулвърхемптън, който е 13-и в класирането със седем точки.

Арсенал се изкачи на второ място с точка зад Манчестър Сити, след като вицешампионите надиграха с категоричното 4:0 Борнемут като гости. Букайо Сака и Мартин Йодегор от дузпа вкараха през първото полувреме, а Кай Хавертц от още един наказателен удар и Бен Уайт бяха точни през втората част.

Манчестър Юнайтед продължи да губи доверието на феновете си след изненадващо домакинско поражение с 0:1 срещу Кристъл Палас. Гостите стигнаха до единствения гол в 25-та минута, когато Йоахим Андерсен засече от воле центриране в наказателното поле и преодоля вратаря.

Юнайтед е десети с едва девет точки от седем мача, а Палас е девети с две повече.

Лутън Таун записа първата си победа във Висшата лига, след като дебютантите във Висшата лига надвиха Евертън с 2:1 като гости. Том Локиър и Карлтън Морис вкараха през първата част, а Доминик Калвърт-Люин записа единствения гол за „карамелите“.

Уест Хем надви с 2:0 Шефилд Юнайтед, а Нюкасъл спечели със същия резултат срещу Бърнли.