Леверкузен на Шаби Алонсо: 30 мача без загуба

Байер Леверкузен победи макар и трудно 3:2 Щутгарт у дома в мач 1/4-финалите за купата на Германия с гол в последната минута.

Благодарение на този успех серията на германския клуб без заогуба достигна 30 мача. Тази цифра е рекордна в историята на клуба. Отборът на треньора Шаби Алонсо ще посрещне Байерн в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата в събота.

В мача за купата във вторник вечерта Щутгарт поведе в в 11-ата мин, когато Валдемар Антон се разписа с глава след центриране на далечна греда. 5 минути след почивката Роберт Андрих изравни, но гостите взеха отново преднина в 58-ата мин. Андрих загуби топката и Крис Фюрих се разписа за втори път във вратата на домакините от Леверкузен.

8 минути по-късно Флориан Виртц изведе Амин Адли зад защитата и той преодоля Александър Нюбел за 2:2. В последната минута Виртц записа още една асистенция, този път реализирана от Джонатан Тах с глава.