Ливърпул изхвърли Арсенал от ФА Къп

Ливърпул спечели гостуването си на Арсенал с 2:0 в двубой от третия кръг на турнира ФА Къп, игран на стадион „Емиратс“.

Решаващото попадение в срещата дойде от играча на „артилеристите“ Якуб Кивиор (80′), който заби топката в собствената си врата, опитвайки се да изчисти опасно центриране от пряк свободен удар на Трент Александър-Арнолд. В добавеното време на срещата Луис Диас (90+5′) успя да се разпише и сложи точка на спора.

Иначе през първото полувреме и двата отбора пропуснаха добри възможности да отбележат. Първо Мартин Йодегард не успя да отбележи от вътрешността на наказателното поле и добавката му се отклони от напречната греда в 12-ата минута.

В 44-ата минута Трент Александър-Арнолд се включи на позиция пред вратата, очаквайки от свой съотборник да му подаде. Това се случи и той стреля от ръба на пеналтерията, разтрисайки напречната греда.

Четвъртият кръг за Купата на Англия започва на 27 януари, уточнява Фокус.