Меси хитро се изгаври с Ван Гаал

Суперзвездата на Аржентина Лионел Меси се изгаври хитро с Луис Ван Гаал, отпразнувайки гола си срещу Нидерландия в четвъртфиналния мач от шампионата в Катар (2:2, 4:3 след дузпи).

След като вкара дузпата в 73-ата минута, Меси се затича към пейката на нидерландците и сложи ръцете си зад ушите. С такова празнуване на головете си бе известен аржентинският футболист Хуан Роман Рикелме.

Рикелме игра в «Барселона» в сезона-2002/2003, когато отборът бе под ръководството на Луис ван Гаал. Аржентинският футболист беше в конфликт с треньора си, защото нидерландският специалист настояваше той да играе не на любимата си позиция Номер 10. В резултат Рикелме бе принуден да напусне «Барселона» и да премине във «Виляреал».

По-късно Ван Гаал бе изпъден за слаби резултати.