Нова драма: Вратар спаси Аржентина срещу Холандия

Нова драма, завършила с дузпи, изпрати Меси и компания на полуфинал срещу Хърватия на Световното първенство в Катар.

Нидерландия и Аржентина завършиха при резултат 2:2 в редовното време и продълженията.“Албиселесте“ обаче триумфираха при дузпите благодарение на вратаря Мартинес, който спаси два удара от бялата точка.

Науел Молина откри резултата в 35-ата минута, а в 73-тата Лионел Меси го удвои от дузпа. Резервата Ваут Вегхорст обаче спаси „лалетата“ с голове в 83-тата минута, а след това и в 11-ата от добавеното време, пращайки мача в продължения.

Нидерландия – Аржентина 3:4 при дузпите, 2:2 (0:1) в редовното време и продълженията

Нидерландия: Андрийс Ноперт, Юриен Тимбер, Върджил ван Дайк, Нейтън Аке, Дензъл Дъмфрийс, Мартин де Роон (46 – Тoн Коопмайнерс), Френки де Йонг, Дейли Блинд (64 – Люк де Йонг), Коди Гакпо (113 – Ноа Ланг), Мемфис Депай (78 – Вут Вегхорст), Стивън Бергвайн (46 – Стивън Бергюис)

Аржентина: Емилиано Мартинес, Кристиан Ромеро (77 – Херман Пецела), Николас Отаменди, Лисандро Мартинес (112 – Анхел ди Мария), Маркос Акуня (78 – Николас Талияфико), Енцо Фернандес, Родриго де Паул (67 – Леандро Паредес), Алексис Макалистър, Нахуел Молина (106 – Гонсало Монтиел), Лионел Меси, Хулиан Алварес (81 – Лаутаро Мартинес)